Մենք երկուշաբթի օրվանից շարունակելու ենք մայրաքաղաքում, մարզերում, նույնիսկ հեռավոր գյուղերում մեր անհնազանդության ու բողոքի ակցիաները․ Իշխան Սաղաթելյան (տեսանյութ)
Հարգելի հայրենակիցներ, ՀՀ արժանապատիվ քաղաքացիներ, դուք այսօր ամբողջ աշխարհին ապացուցեցիք, որ մեր ժողովուրդը չի պարտվել և երբեք չի համակերպվելու այս իրավիճակի հետ։ Այս մասին Ազատության հրապարակում Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարականը պահանջող հանրահավաքի ժամանակ ասաց ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Սիրելի հայրենակիցներ, դուք այսօր այս շենքում նստած դավաճաններին շատ հստակ, ուղիղ և խորը ապտակ հասցրեցիք, որ այս շարժումը չի մարել»,-ասաց նա։
Իշխան Սաղաթելյանը նշեց, որ այս պայքարը կանգ չի առնելու։ «Մենք երկուշաբթի օրվանից շարունակելու ենք մայրաքաղաքում, մարզերում, նույնիսկ հեռավոր գյուղերում մեր անհնազանդության բողոքի ակցիաները՝ առանց դադարի ակցիաներով, այս չարիքի կառավարությունը պետք է հեռանա»,–ասաց նա։

Начиная с понедельника протесты будут проходить ежедневно – Ишхан Сагателян (видео)
«Начиная с понедельника протесты будут проходить ежедневно, пока мы не добьемся свержения этого правительства зла», – заявил журналистам во время митинга с требованием отставки Никола Пашиняна представитель Верховного органа АРФД и координатор Движения по спасению Родины Ишхан Сагателян.
Он подчеркнул, что такими действиями и упорной спланированной борьбой они добьются свержения этого правительства зла.
И. Сагателян отметил, что, участвуя в сегодняшнем митинге, люди доказали, что нынешней власти нечего делать – она должна уйти как можно скорее. Народ заявил, что он – боец и победитель, и он никогда не сможет смириться с этой ситуацией.
«В этих погодных условиях наш народ собрался и нанес серьезную пощечину этой протурецкой группировке», – сказал он.