Ադրբեջանը Հայաստանին փոխանցել է բոլոր ռազմագերիներին․ Իլհամ Ալիև
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հայտարարել է, որ Ադրբեջանը Հայաստանին փոխանցել է բոլոր ռազմագերիներին։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի» լրատվական գործակալությունը։
Ալիևը Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձություններն էլ անվանել է այդ երկրի ներքին գործ:
Ալիևը հույս է հայտնել, որ Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձությունները չեն ազդի նոյեմբերի 9-ին Ղարաբաղի վերաբերյալ եռակողմ հայտարարության իրականացման վրա:

Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что Баку передал Еревану всех военнопленных. Об этом сообщает РИА «Новости».
«Удерживаются только диверсанты», – сказал он на пресс-конференции.
Он также пожаловался, что Армения не предоставила Азербайджану карту минных полей в Арцахе.
По его словам, последние события в Ереване являются внутренним делом Армении, а правительство Никола Пашиняна ведет страну «в бездну и разруху».
Алиев заявил, что передал Армении всех военнопленных