Նիկոլ Փաշինյանը պլանավորում է մարտի 1-ի երթն ուղղորդել Բաղրամյան 26` նախագահի հրաժարականը պահանջելու
Mediaport-ի տեղեկություններով՝ Փաշինյանը ցուցում է տվել, որ հանրահավաքից հետո կանայալիք երթը իբր ինքնաբուխ շարժի ՀՀ նախագահի նստավայր՝ պահանջելու նախագահի հրաժարականը։
Ոստիկանությունից Փաշինյանին զգուշացրել են, որ այդ որոշումը կարող է ողբերգական ավարտ ունենալ՝ հաշվի առնելով այն, որ իր հրաժարականը պահանջող քաղաքացիները արդեն մի քանի օր է նստացույց են անում Բաղրամյան պողոտայում, Փաշինյանը պատասխանել է, որ իրեն միևնույնն է, Արմեն Սարգսյանի հարցերը պետք է լուծել այսօր և այդ եղանակով։

Никол Пашинян планирует направить свое шествие 1 марта на Баграмяна 26 с требованием отставки президента
Никол Пашинян планирует направить свое шествие 1 марта на Баграмяна 26 с требованием отставки президента.
По сведениям тг-канала «Mediaport», Пашинян дал указание, чтобы шествие после митинга якобы спонтанно двинулось в резиденцию президента Армении с требованием отставки президента.
«В полиции Пашиняна предупредили, что это решение может иметь трагический конец, учитывая то, что требующие его отставки граждане уже несколько дней проводят сидячую забастовку на проспекте Баграмяна, Пашинян ответил, что ему все равно нужно решать вопросы Армена Саркисяна сегодня и таким образом», – пишет канал.