ԱԱԾ հերթական հարցման արդյունքները սթրեսի են ենթարկել Փաշինյանին․ իր վարկանիշն իջնում է, Քոչարյանինը՝ բարձրանում․ «Փաստ»
«Անզեն աչքով էլ նկատելի է, որ վերջին շրջանում իշխանամետ որոշ շրջանակներ վերստին ամենօրյա ռեժիմով թիրախավորում են ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին: Նույնիսկ մի սովորական լուսանկարն էր մեծ աժիոտաժ առաջացրել: Բացի այն, որ նշյալ շրջանակները վաղուց «մասնագիտացել են» երկրորդ նախագահի հարցով և «յոթ երգ գիտեն, յոթն էլ» Ռոբերտ Քոչարյանի մասին, «Փաստի» հավաստի տեղեկություններով, վերջերս նրանք Փաշինյանից նոր հրահանգներ են ստացել այս առումով:
Բանն այն է, որ, կառավարության մեր աղբյուրի փոխանցմամբ, ԱԱԾ հերթական հարցման արդյունքները պարզապես սթրեսի են ենթարկել Նիկոլ Փաշինյանին, որը ջանասիրաբար իր թիմին փորձում է համոզել, որ հատկապես մարզերում ամեն ինչ «OK» է, իրենք տեղերում բարձր վարկանիշ ունեն: Ըստ մեր տեղեկությունների, վերջին հարցման արդյունքներով, Նիկոլ Փաշինյանի դրական վարկանիշը 12 % է, անտիռեյտինգը՝ 48 %: Բայց շատ ավելի զայրացրել է այն հանգամանքը, որ էական աճ է ունեցել հենց Ռոբերտ Քոչարյանի վարկանիշը՝ հասնելով մոտ 37 %, իսկ անտիռեյտինգը նվազել է մինչև 6 %: Այս հանգամանքը հաշվի առնելով՝ հրահանգ է իջեցվել՝ ինչպես հնարավոր է, վարկաբեկման արշավ սկսել»,-գրում է թերթը:

Результаты очередного опроса СНБ вызвали у Пашиняна стресс: его рейтинг падает, Кочаряна – растет – «Паст»
Уже невооруженным глазом видно, что в последнее время некоторые провластные круги снова пытаются сделать своей мишенью второго президента Армении Роберта Кочаряна. Даже обычное фото вызывает среди них большой ажиотаж. Кроме того, что эти круги давно «специализируются» на вопросе второго президента, они знают семь песен, и все семь – о Роберте Кочаряне. Об этом пишет газета «Паст».
По достоверной информации газеты, недавно по этому поводу они получили новые указания от Пашиняна.
«Дело в том, что, по словам нашего источника в правительстве, результаты очередного опроса СНБ вызвали стресс у Никола Пашиняна, который старательно пытается убедить свою команду, что все в порядке, особенно в областях, и что на местах у них достаточно высокий рейтинг.
Согласно нашим данным, по итогам последнего опроса, положительный рейтинг Никола Пашиняна составляет 12%, антирейтинг – 48%. Однако его еще больше расстроило то обстоятельство, что существенно вырос рейтинг Роберта Кочаряна, составив порядка 37%, тогда как, антирейтинг упал до 6%. Учитывая это обстоятельство, было спущено распоряжение максимально быстро начать кампанию по его дискредитации», – пишет газета.