Մարդկանց կյանքը թեթևացնելու փոխարեն Վահան Քերոբյանը հարվածում է նրանց գրպանին․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի հիմնադրած menu.am ընկերությունը եւս 400 դրամով թանկացնում է առաքման ծառայությունը։ Որպես հիմնավորում՝ նշվում է գերբեռնվածությունը։ Նկատենք՝ տաքսի ծառայությունների թանկացումը եւս կապվում էր գերբեռնվածության հետ։ Այսինքն՝ այս պատճառաբանությամբ կարող է թանկանալ ամեն ինչ։ Ուշագրավ է, որ այսպես է վարվում հենց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի հիմնադրած ընկերությունը:
Ընդ որում՝ նա, մի կողմից, խոսում է երկրի տնտեսական աճի, տնտեսության հիանալի վիճակի մասին, սակայն, մյուս կողմից, թանկացնում է ծառայությունը՝ անհեթեթ պատճառաբանությամբ: Նկատենք, որ սննդի առաքմամբ զբաղվող այս ընկերության պարագայում առաքման ծառայության արժեքները տատանվում են, եւ երբեմն ծառայությունը կարող էր արժենալ անգամ 1000 դրամ, իսկ այժմ այն ավելանում է եւս 400 դրամով։
Ստացվում է` քաղաքացիների կյանքը թեթեւացնելու փոխարեն՝ անձնական բիզնեսի օրինակով էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը հարվածում է մարդկանց գրպանին»։

Вместо того чтобы облегчать жизнь граждан, министр экономики на собственном примере бьет по карману граждан – «Жоховурд»
Газета «Жоховурд» пишет, что основанная министром экономики Армении Вааном Керобяном компания menu.am повышает стоимость услуг по доставке еще на 400 драмов. В качестве обоснования приводится сверхперегруженность. Отметим, что повышение цен на услуги такси также связывается с перегруженностью. То есть, с таким обоснованием может подорожать все.
«Примечательно, что так поступает именно основанная министром экономики компания. Прочем, с одной стороны, он говорит об экономическом росте в стране, прекрасном состоянии экономики, а с другой стороны – повышает цены на услуги с нелепым обоснованием.
Отметим, что в случае этой компании, которая организует доставку еды, стоимость услуг колеблется и иногда может достигать даже 1000 драмов, а сейчас повышается еще на 400 драмов. Получается, что вместо того чтобы облегчать жизнь граждан, министр экономики на собственном примере бьет по карману граждан», – пишет газета.