Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի՝ հոկտեմբերի 1-ի hրամանագրով Միքայել Արզումանյանը Արցախի Հանրապետության նախագահի գլխավոր խորհրդական է նշանակվել։
Նա մինչ այս զբաղեցնում էր Պաշտպանության բանակի հրամանատարի պաշտոնը և սեպտեմբերի 11-ին ազատման դիմում էր գրել։
Դատական նիստի ընթացքում դատավորը պահանջեց կողմերից որոշակի պարզաբանումներ, ինչը հնարավորություն տվեց մեր միջնորդությունն առաջ մղել։
Պարույր Հովհաննիսյանը ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալի պաշտոնը զբաղեցնում էր 2021 թվականի նոյեմբերի 9-ից:
Մանկապարտեզների դիմացը այսպիսին պետք է լինի, հա՞։
Հայաստանը Եվրամիությանը պետք չէ որպես անդամ, այն պետք է որպես Ռուսաստանի դեմ պայքարի միջոց։
Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև զինված հակամարտության սրման վտանգը շատ հավանական է:
Պապիկիս թաղման օրն էր, այնտեղ էի գնում, շտապում էի։
02.04.2025 ● 23:12
02.04.2025 ● 22:57
02.04.2025 ● 20:30
02.04.2025 ● 19:05
02.04.2025 ● 19:03
02.04.2025 ● 18:47
02.04.2025 ● 16:42
ՊԲ նախկին հրամանատարը նշանակվել է Արայիկ Հարությունյանի գլխավոր խորհրդական

Экс-командующий Армией обороны Арцаха генерал-лейтенант Микаэл Арзуманян назначен главным советником президента Арцаха Араика Арутюняна.
Соответствующий указ опубликован на сайте Арутюняна в пятницу.
Генерал Арзуманян был освобожден от должности командующего армией 11 сентября.
Он возглавил армию 27 октября 2020 года, на заключительном этапе 44-дневной войны, после тяжелого ранения Джалала Арутюняна.
Генерал Микаэл Арзуманян стал главным советником Араика Арутюняна