ՀԱԿ–ին կից հակակեղծիքային խումբ է ստեղծվել
Մինչ Երևանի ավագանու ընտրությունները և բուն քվեարկության օրը ընտրակեղծիքների դեմ պայքարելու համար Հայ Ազգային Կոնգրեսին կից 3-5 հոգուց բաղկացած հատուկ խումբ է ստեղծվել։ ՀԱԿ մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը «7 օր»-ին ասել է, որ այդ խումբը բացահայտելու է կեղծիքների իրականացման մեխանիզմները և փաստերը, որոնք էլ ներկայացվելու են հասարակությանը։
-Կուտակվում է ամբողջ ինֆորմացիան և, արդեն ըստ յուրաքանչյուր դեպքի, համապատասխան արձագանք է լինում,- ասել է նա։
«Հասարակական հսկիչի դեր ստանձնած «Ժառանգություն» կուսակցության անդամները նույնպես հայտարարել են, որ պայքարելու են ընտրախախտումների դեմ։ Այս տեսանկյունից նրանց հետ համագործակցելու՞ եք»,- «7 օր»-ի հարցին Ա. Մուսինյանը պատասխանել է, որ «Ժառանգության» հետ համագործակցելու են հնարավոր բոլոր ոլորտներում և, կոնկրետ այս դեպքում, մեկը մյուսին լրացնելու է։

При АНК-е создана группа по противодействию избирательным нарушениям
АНК создал специальную группу из 3-5 человек по противодействию избирательным нарушениям, как в предвыборный период, так и в день самих выборов. Пресс-спикер АНК-а Арман Мусинян сказал  «7 օր»-у, что эта группа будет заниматься раскрытием механизмов и самих фактов нарушений, которые затем будут представлены обществу.
-Собирается вся информация и каждый случай находит у нас соответствующий отклик, - сказал А.Мусинян.
«Члены партии «Наследие», взявшие на себя роль общественного надзирателя, также заявили, что будут бороться с избирательными нарушениями. Будете ли вы с этой точки зрения сотрудничать с ними?» - на этот вопрос «7 օր» А.Мусинян ответил, что с «Наследием» они будут сотрудничать по всем возможным направлениям, а конкретно в этом случае, мы будем дополнять друг друга.