Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան Մեթյու Բրայզան ադրբեջանական լրատվամիջոցներին հայտնել է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները տարածաշրջան կայցելեն հաջորդ շաբաթ։
«Մենք հուսով ենք, որ համանախագահները կհասնեն այն բանին, որ առաջընթացը ԼՂ բանակցային գործընթացում կշարունակվի»,–ասել է Բրայզան։
Կառավարությունը հերթական հարյուրավոր միլիոններն է վերցնում Եվրոպական ներդրումային բանկից։
Փաշինյանը հասկանում է, որ իր քաղաքական ապագան Հայաստանում մոտ ժամանակներս ավարտվելու է։
Իսլամական աշխարհում առանցքային դեր գրավելու համար Էրդողանն օգտագործում է մուսուլմանների զգացմունքներն ու պատկերացումները։
Պեսկովի խոսքով` պետք է նայել, թե ինչ շեշտադրումներ է անելու հայկական կողմը։
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները տարածաշրջան կայցելեն հաջորդ շաբաթ

Сопредседатели МГ ОБСЕ прибудут регион на следующей неделе - Брайза
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ совершат визит в регион на следующей неделе. Об этом, как сообщают азербайджанские СМИ, журналистам сказал посол США в Азербайджане Мэтью Брайза.
Посол добавил, что точная дата визита пока неизвестна. По его словам, маршрут визита сопредседателей также неизвестен:
«Самое главное, что  переговоры по урегулированию Карабахского конфликта  продолжатся», - заявил Брайза.
Кроме того, он отметил и определенный прогресс на Казанской встрече:
“Сопредседатели прибудут в регион для того, чтобы поддержать этот прогресс. Мы наблюдаем этот прогресс и надеемся, что сопредседатели достигнут того, чтобы прогресс в переговорах продолжался”, - подчеркнул Брайза.