Վրաստանում կորոնավիրուսի 22 444 նոր դեպք է հաստատվել
Փետրվարի 10-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 22 444 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել 13 245 մարդ, մահացել է 53 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 1 398 059, այստեղից ապաքինվել է 1 154 476 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 15 404:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 68 392 փորձարկում, այդ թվում 42 943-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 25 449-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 32.82% է, վերջին 14 օրվանը՝ 29.93%, վերջին 7 օրվանը՝ 32.84%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 2 764 352 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 3 454 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 41 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 6 085 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 1 858 անձ:

В Грузии выявлено 22 444 новых случая инфицирования коронавирусом. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние сутки в стране выздоровели 13 245 человек, скончались 53 пациента.
Всего в Грузии выявлено 1 398 059 случаев заражения коронавирусом, из которых 1 154 476 человек выздоровели, 15 404 скончались.
В режиме карантина находится 41 человек, под наблюдением врачей в стационарах – 6 085, в ковид-гостиницах – 1 858 человек.
В Грузии выявлено 22 444 новых случая коронавируса