Վլադիմիր Պուտինն ու Էմանուել Մակրոնը 1 ժամ 40 րոպե խոսել են հեռախոսով
Ռուսաստանի և Ֆրանսիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինն ու Էմանուել Մակրոնը հեռախոսազրույց են ունեցել, որը տևել է 1 ժամ 40 րոպե։ Տեղեկությունը հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով Agence France-Presse-ին։
Նշվում է, որ Մակրոնը բանակցություններ է վարել իր ռուս գործընկեր Պուտինի հետ՝ փորձելով թուլացնել ռուս-ուկրաինական ճգնաժամի աճող լարվածությունը։
Փետրվարի 8-ին Ֆրանսիայի նախագահը բանակցություններին հաջորդած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հաստատել էր Կիևի՝ մինսկյան պայմանավորվածությունները կատարելու ցանկությունը։
Նրա խոսքով` Պուտինի հետ Մոսկվայում կայացած բանակցություններում ռուսական կողմը նույնպես հաստատել է նշված պայմանավորվածությունները կատարելու իր պատրաստակամությունը։

Путин и Макрон поговорили по телефону, беседа длилась 1 час 40 минут
Президенты России и Франции Владимир Путин и Эммануэль Макрон провели переговоры по телефону, беседа длилась 1 час 40 минут, сообщает РИА «Новости» со ссылкой на агентство Франс Пресс.
«Президент Франции Эммануэль Макрон провел в субботу переговоры со своим российским коллегой Владимиром Путиным в течение часа и 40 минут, чтобы попытаться ослабить растущую напряженность в российско-украинском кризисе», – пишет агентство.
8 февраля французский президент в ходе пресс-конференции по итогам переговоров подтвердил стремление Киева выполнять Минские соглашения. По его словам, на переговорах в Москве с Путиным с российской стороны также подтвердилась готовность соблюдать обозначенные договоренности.