Ադրբեջանն Ուկրաինայում անվճար բենզին կբաժանի
Ադրբեջանական SOCAR ընկերությունն Ուկրաինայում հատուկ մեքենաների համար բենզինն անվճար է դարձրել։ Այս մասին haqqin.az-ին հայտնում են կառավարական աղբյուրներից։
Ադրբեջանի պետական նավթային ընկերությունը հրահանգավորել է Ուկրաինայի բենզալցակայաններին։ Հրահանգի համաձայն՝ շտապ օգնության մեքենաները, հրշեջ մեքենաները եւ այլ մարդասիրական տրանսպորտը անվճար լիցքավորվում են Ուկրաինայի քաղաքներում գտնվող SOCAR բենզալցակայաններում:
Իր հերթին Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը նավթամթերքի տեսքով օգնություն է խոստացել երկրին։

Азербайджан будет бесплатно раздавать бензин в Украине
Азербайджанская компания SOCAR в Украине сделала бензин для спецмашин бесплатным. Об этом haqqin.az сообщили в правительственных источниках.
Госнефтекомпания Азербайджана проинструктировала автозаправочные станции в Украине. Согласно инструкции, машины скорой помощи, пожарные машины и другой гуманитарный транспорт бесплатно заправляются на АЗС SOCAR в городах Украины.
В свою очередь, президент Украины Владимир Зеленский заявил, что президент Азербайджана Ильхам Алиев пообещал помощь стране нефтепродуктами.