ՌԴ զինված ուժերը բարձր ճշգրտության զինատեսակներով խոցել են Ուկրաինայի երկու օդանավակայան և երեք ռադիոտեղորոշիչ․ ՌԴ ՊՆ
Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերը գերճշգրիտ զինատեսակներով խոցել են Ուկրաինայի երկու օդանավակայան և երեք ՀՕՊ ռադիոտեղորոշիչ։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ ՊՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ, գեներալ-մայոր Իգոր Կոնաշենկովը։
Կոնաշենկովի խոսքով՝ Ռուսաստանի զինված ուժերը Ուկրաինայում ոչնչացրել են ընդհանուր առմամբ 1325 ռազմական ենթակառուցվածքային օբյեկտ։
«Ընդհանուր առմամբ, Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերը հարվածել են Ուկրաինայի ռազմական ենթակառուցվածքի 1325 օբյեկտների, որոնցից 43-ը ուկրաինական զինված ուժերի կառավարման կետերն են ու կապի կենտրոնները»,-ասել է նա։
Նաև, նրա խոսքով, ոչնչացվել է 395 տանկ և այլ զրահատեխնիկա, 59 բազմակի հրթիռային համակարգ, 179 դաշտային հրետանի և ականանետեր, 286 միավոր հատուկ ռազմական մեքենա։

ВС РФ поразили высокоточными орудием 2 аэродрома и 3 радиолокационных поста Украины
Вооруженные силы РФ поразили высокоточными оружием 2 аэродрома и 3 радиолокационных поста ПВО Украины. Об этом сообщил журналистам официальный представитель Минобороны РФ генерал-майор Игорь Конашенков во вторник, передает ТАСС.
«1 марта Вооруженными силами Российской Федерации нанесен удар высокоточным оружием большой дальности воздушного и морского базирования. Поражены два аэродрома и три радиолокационных поста ПВО. Удары исключали поражение гражданской инфраструктуры и жилых домов», – сказал Конашенков.
По словам Конашенкова, ВС РФ уничтожили в общей сложности 1 325 объектов военной инфраструктуры Украины.
«Всего Вооруженными силами Российской Федерации поражены 1 325 объектов военной инфраструктуры Украины. Из них 43 пункта управления и узла связи украинских вооруженных сил», – сказал он.
Также, по его словам, уничтожено 395 танков и других боевых бронированных машин, 59 реактивных систем залпового огня, 179 орудий полевой артиллерии и минометов, 286 единиц специальной военной автомобильной техники.