ԱՄՆ-ն ավելի քան 90 կազմակերպությունների ու անձանց ներառել Է արտահանական սահմանափակումների ցուցակում
ԱՄՆ-ի մոնիթորինգն Ուկրաինայի իրադրության կապակցությամբ ավելի քան 90 կազմակերպությունների ու անձանց հավելել Է ՌԴ-ի դեմ արտահանական սահմանափակումների ցուցակում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Առևտրի նախարարությունը փոփոխություններ Է մտցնում արտահանական հսկողության կարգի մեջ՝ ցուցակի մեջ ավելացնելով 91 նոր անուն»,-ասվում Է Դաշնային ռեգիստրի ծանուցման մեջ, որը պաշտոնապես կհրապարակվի և ուժի մեջ կմտնի մարտի 9-ին: Ինչպես հետևում Է ցանկից, ցուցակում հավելել են կազմակերպությունների և ֆիզիկական անձանց՝ Էստոնիայից, Ղազախստանից, Լատվիայից, Մալթայից, Սինգապուրից, Սլովակիայից, Իսպանիայից, Մեծ Բրիտանիայից և բուն Ռուսաստանից, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

США внесли более 90 организаций и лиц в список экспортных ограничений
Минторг США в связи с ситуацией на Украине добавил более 90 организаций и лиц в список экспортных ограничений против РФ, сообщает РИА «Новости».
«Министерство торговли вносит изменения в правила экспортного контроля (EAR), добавив в список 91 новое наименование», – говорится в уведомлении Федерального регистра, которое будет официально опубликовано и вступит в силу 9 марта.
Как следует из перечня, в список добавлены организации и физические лица из Эстонии, Казахстана, Латвии, Мальты, Сингапура, Словакии, Испании, Великобритании и самой России.