Մոսկվա-Երևան-Մոսկվա չվերթների ավիատոմսերը տատանվում են 1250-1350 դոլարի սահմանում, «ՆՈՐԴՎԻՆԴ»-ի տոմսերի գինը հասնում է մինչև 2000 դոլարի
Մոսկվա-Երեւան-Մոսկվա ուղղությամբ չվերթների ավիատոմսերը վերջին օրերին կտրուկ թանկացել են՝ 250 ԱՄՆ դոլարից հասնելով 1250 ԱՄՆ դոլարի։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասել է «ՋՈԵԼ» միջազգային բեռնափոխադրումների եւ տուրիստական ընկերության տնօրեն Սոնա Եղիազարյանը։
«Շատ են թանկացել Մոսկվա-Երեւան-Մոսկվա չվերթների ավիատոմսերը. երկկողմանի տոմսերի գները տատանվում են 1250-ից 1350 դոլարի սահմանում, ընդ որում, առանց ուղեբեռի 1300 դոլար է։ Իսկ, օրինակ, «ՆՈՐԴՎԻՆԴ» ավիաընկերության տոմսերի գինը հասնում է մինչեւ 2000 դոլարի»,-նշել է նա:
Նա ասաց, որ փետրվարին նույն ավիատոմսերի արժեքը 200-250 դոլարի սահմանում էր։
Աղբյուրը զրուցել է մի քանի տուրիստական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ, որոնք նշել են, որ հիմնականում բիզնես դասի ավիատոմսեր են մնացել։
News.am-ը նշում է նաև, որ «Ուրալ» ավիաընկերությունն առաջիկա օրերին Երեւան-Մոսկվա չվերթ չի իրականացնում, խնդիրը պայմանավորված է «Սիբիր» ավիաընկերության (Siberia Airlines)՝ А320 տիպի ինքնաթիռի թռիչքների արգելքի հետ։ Նշում են նաև, որ «S7 Airlines»-ը չեղյալ է հայտարարել Airbus օդանավերով միջազգային բոլոր չվերթները։

Цены на рейсы Москва-Ереван-Москва варьируются от 1250 до 1350 долларов
Цены на рейсы Москва-Ереван-Москва в последние дни резко возросли, дойдя с 250 до 1250 долларов. Об этом в беседе с корреспондентом «News.am» заявила директор международной транспортно-туристической компании «JOEL» Сона Егиазарян.
Цены на билеты в обе стороны варьируются от 1250 до 1350 долларов. При этом, без багажа они составляют 1300 долларов.
«Вместе с тем, стоимость билетов авиакомпании «NORDWIND» доходит до 2000 долларов», – сообщила Егиазарян.
Столь значительный рост цен на авиабилеты, по ее словам, обусловлен военными действиями между Россией и Украиной.
Руководитель международной транспортно-туристической компании также отметила, что в феврале этого года стоимость тех же авиабилетов составляла от 200 до 250 долларов.
В то же время, представители сразу нескольких туркомпаний заявили о том, что у них остались только билеты бизнес-класса.
Агентству также сообщили, что авиакомпания «Урал», в ближайшие дни, не будет выполнять рейсы Ереван-Москва. Проблема обусловлена запретом на полеты самолетов А320 авиакомпании «Сибирь» (Siberia Airlines). Отметим, что авиакомпания «S7 Airlines» отменила все международные рейсы на самолетах Airbus.