Պետդեպում կարծում են, որ առաջիկա օրերին Կիևին զենք մատակարարելը կարող է ավելի բարդանալ
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին մարտի 7-ին հայտնել է ԱՄՆ պետքարտուղարի առաջին տեղակալ Վենդի Շերմանը։
«Առաջիկա օրերին դա կարող է ավելի բարդ դառնալ, և մենք պետք է այլ ուղիներ փնտրենք»,-ասել է նա լրագրողներին՝ Իսպանիա այցի ժամանակ:
«Շատ կարևոր է, որ այն, ինչ մենք ուղարկում ենք, լինի այն, ինչ խնդրում է Զելենսկին։ Նա գիտի, թե ինչ է անհրաժեշտ իր զինվորականներին»,-հավելել է ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալը։
Փետրվարին ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը հայտարարել էր, որ հրամայել է Ուկրաինային տրամադրել մինչև 350 միլիոն դոլար անհապաղ ռազմական օգնություն։

В Госдепе считают, что поставлять оружие Киеву в ближайшие дни может стать сложнее
Доставлять оружие на Украину может стать сложнее в предстоящие дни. Как передает ТАСС со ссылкой на агентство «Reuters», такое мнение выразила в понедельник первый заместитель госсекретаря США Уэнди Шерман.
«Это может стать сложнее в ближайшие дни, и нам нужно будет искать другие способы», – сказала она журналистам во время визита в Испанию. Дополнительных подробностей Шерман не привела.
«Очень важно, чтобы то, что мы отправляем, являлось тем, о чем просит [президент Украины Владимир] Зеленский. Он знает, что нужно его военным», – добавила заместитель госсекретаря США.
В феврале госсекретарь США Энтони Блинкен сообщил, что распорядился выделить Украине немедленную военную помощь объемом до $350 млн.