Ըստ «Հայք» օրաթերթի հրապարակման, երեկ «Ծղոտներ» ռեստորանային համալիրում ձերբակալվել են ԱԺ պատգամավորներ Աշոտ Աղաբաբյանը և Լևոն Սարգսյանը։
Ըստ նույն աղբյուրի, նրանք ձերբակալվել են մեկ այլ պատգամավորի ծեծի ենթարկելու մեղադրանքով՝ հատուկ օպերացիայի արդյունքում։
Ո՛չ ՀՀԿ գրասենյակից, ո՛չ ոստիկանությունից որևէ մեկնաբանություն առայժմ ստանալ չի հաջողվում։
Նկատենք, որ այսօր «Ազդակ» ակումբում ասուլիս է հրավիրել Աժ պատգամավոր Գալուստ Սահակյանը՝ հավանաբար այդ թեմայով։
Մինչև հունիսի 21-ը ցերեկվա տևողությունը կավելանա օրը մոտ 1 րոպեո
Տարբերվում են երկու տեսակի արևադարձեր՝ ամառային և ձմեռային: Երկրի հյուսիսային կիսագնդում ձմեռային արևադարձը ներկայումս տեղի է ունենում դեկտեմբերի 21-ին, իսկ ամառայինը՝ հունիսի 21-ին:
Ձերբակալվել են ԱԺ պատգամավորներ

Согласно публикации в газете «Айк», вчера в ресторанном комплексе «Цхотнер» были задержаны депутаты НС Ашот Агабабян и Левон Саргсян.
Согласно тому же источнику, задержанные в результате спецоперации обвиняются в избиении другого депутата
Получить какие-либо разъяснения ни в офисе РПА, ни в милиции пока не удается.
Отметим, что сегодня в клубе «Аздак» депутат НС Галуст Саакян созвал пресс-конференцию. Скорее всего, она будет на эту тему.
Арестованы депутаты НС