Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն կրակահերթ է արձակել Ստեփանակերտի բնակչի տրակտորի ուղղությամբ. քրեական գործը վարույթ է ընդունվել
Արցախի Հանրապետության Քննչական կոմիտեի տարածքային քննչական վարչության Ասկերանի շրջանի քննչական բաժնում վարույթ է ընդունվել ազգային ատելության շարժառիթով կատարված ևս մեկ հանցագործություն մասին հարուցված քրեական գործը։
Այս մասին նշված է Քննչական կոմիտեի տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Արցախի Հանրապետության Քննչական կոմիտեի տարածքային քննչական վարչության Ասկերանի շրջանի քննչական բաժնում վարույթ է ընդունվել 2022թ. մարտի 9-ին ժամը 17:00-ից մինչև մարտի 10-ի ժամը 09։00-ն ընկած ժամանակահատվածում, Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողների կողմից ազգային ատելության շարժառիթով, ուրիշի գույքը ոչնչացնելու ուղղակի դիտավորությամբ ԱՀ Ասկերանի շրջանի Նախիջևանիկ գյուղի վարչական տարածքում կայանված Ստեփանակերտ քաղաքի բնակչին պատկանող տրակտորի ուղղությամբ կրակահերթեր արձակելու և վերջինիս նախնական տվյալներով խոշոր չափերով՝ 570.000 ՀՀ դրամ գույքային վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ ԱՀ քրեական օրենսգրքի 191-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 4-րդ կետերով հարուցված քրեական գործը»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:

Азербайджанцы обстреляли принадлежащий жителю Степанакерта трактор: уголовное дело принято к производству
Аскеранским следственным отделом СК Арцаха принято к производству уголовное дело по факту очередного преступления ВС Азербайджана, совершенного азербайджанскими ВС по мотивам национальной ненависти.
Как сообщает пресс-служба СК Арцаха, в промежутке между 17:00 9 марта и 09:00 10 марта военнослужащие ВС Азербайджана вели обстрел по принадлежащему жителю Степанакерта трактору, припаркованному на административной территории села Нахиджеваник Аскеранского района Арцаха. По предварительным данным, жителю Степанакерта причинен ущерб в размере 570 000 драмов.
«По данному факту было возбуждено уголовное дело по пунктам 2 и 4 части 2 статьи 191 УК Республики Арцах. Предварительное расследование продолжается», – говорится в сообщении.