Ալեն Սիմոնյանի 90 մլն դրամանոց մեքենան ուղեկցելու համար ձեռք կբերվի երեք մեքենա՝ 54 մլն դրամով
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի նոր` 90 մլն դրամանոց մեքենան ուղեկցելու համար անհրաժեշտ են ամենագնացներ, որոնց համար կհատկացվի 54 մլն դրամ։ Այդ գումարով Կառավարությունը ձեռք կբերի երեք Toyota RAV 4 մոդելի մարդատար ավտոմեքենա։ Այս մասին նախագիծը ներառված է Կառավարության այսօրվա՝ ապրիլի 7-ի նիստում՝ ԱԺ–ն դրա համար գումար կստանա, իսկ մեքենաները ձեռք կբերվեն մեկ անձից։
«ԱԺ նախագահին սպասարկող BMW 750Li ծառայողական մեքենային որպես ուղեկցող շահագործվող մեքենաներն իրենց տեխնիկական բնութագրով չեն ապահովում ԱԺ նախագահի ծառայողական մեքենայի անվտանգ և ապահով տեղաշարժը»,-ասված է նախագծի հիմնավորման մեջ։
Հիշեցնենք, որ վերջերս Ալեն Սիմոնյանը փոխել էր նաև իր նախկին ծառայողական մեքենան, նշում էին, որ անսարք է, այժմ այն հանվել է վաճառքի, և նշվում է, որ մեքենանան խնդիրներ չունի։ Ալեն Սիմոնյանին այժմ սպասարկում է վերջերս բյուջեով ձեռք բերված մեքենա՝ 90 մլն դրամ արժողությամբ։

На приобретение трех автомобилей для кортежа Алена Симоняна будет выделено 54 млн драмов
Правительство РА выделит 54 млн драмов (около $ 115 тыс.) на покупку трех внедорожников Toyota RAV4 для сопровождения автомобиля, обслуживающего председателя Национального собрания Алена Симоняна. Проект решения включен в повестку сегодняшнего заседания кабмина.
В обосновании решения отмечается, что внедорожники, сопровождающие служебный автомобиль председателя парламента BMW 750Li, по своим техническим характеристикам не обеспечивают его безопасное передвижение.
Напомним, ранее для председателя парламента Алена Симоняна был приобретен автомобиль BMW 750Li стоимостью 90 млн драмов (около $ 200 тыс). В проекте решения отмечалось, что обслуживающий спикера парламента автомобиль имеет проблемы, в силу чего его текущее техническое обслуживание «стало дорогостоящим». Также отмечалось, что покупка BMW 750LI Xdrive будет осуществлена за счет средств, сэкономленных Национальным собранием.