Փաստաթղթերի մի ամբողջ փաթեթ կստորագրվի. Պեսկովը՝ Փաշինյանի այցի մասին
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը լրագրողներին հայտնել է, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի Մոսկվա կատարած այցի ընթացքում նախատեսվում է ստորագրել երկկողմ փաստաթղթերի փաթեթ, գրում է ՌԻԱ «Նովոստի»-ն։
«Այնուհետև Փաշինյանը նախատեսում է շատ ինտենսիվ շփումներ ունենալ Ռուսաստանի կառավարության մակարդակով, այնտեղ փաստաթղթերի մի ամբողջ փաթեթ կստորագրվի»,-ասել է Պեսկովը։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա պաշտոնական այցով ժամանեց Ռուսաստանի Դաշնություն:

Кремль анонсировал подписание пакета документов между Арменией и Россией
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков сообщил журналистам, что в ходе визита премьера Армении Никола Пашиняна в Москву планируется подписание пакета двусторонних документов, сообщает РИА «Новости».
Он напомнил, что Пашинян во вторник встретится с главой РФ Владимиром Путиным.
«Далее у Пашиняна запланированы весьма интенсивные контакты на уровне правительства России. Там же будет подписываться целый пакет документов», – сказал Песков.