ՊՆ «Կամազ»-ը գլխիվայր շրջվել է․ 11 զինվորներ տեղափոխվել են հիվանդանոց
Այսօր՝ հունիսի 7-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Վայոց Ձորի մարզում։ Ժամը 10։40-ի սահմաններում Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 127 կմ հատվածում ՀՀ պաշտպանության նախարարության հաշվեկշռում հաշվառված ՊՆ համարանիշներով Կամազ մակնիշի ավտոմեքենան դեռևս անհայտ հանգամանքներում գլխիվայր շրջվել է։
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, վթարի հետևանքով 11 հոգի, որոնք զինվորներ են, տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոցներ։
Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում, որտեղ էլ պարզվելու է վարորդի և վիրավորների ինքնությունը։

Армейский грузовик перевернулся на трассе Ереван-Мегри: пострадали 11 военнослужащих
Источник отмечает, что инцидент произошел сегодня, 7 июня, примерно в 10:40. В Вайоцдзорском марзе на 127-километровом участке автомагистрали Ереван-Мегри при невыясненных обстоятельствах перевернулся автомобиль «КамАЗ» с номерами Министерства обороны.
Согласно сайту, 11 военнослужащих доставлены в больницы с телесными повреждениями различной степени, их жизни ничего не угрожает. Прибывшие на место инцидента сотрудники военной полиции готовят материалы, устанавливаются личности водителя и пострадавших.
В Армении перевернулся автомобиль, перевозивший солдат, сообщает «shamshyan.com».