Ադրբեջանական կողմը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե հուլիսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ՝ չի համապատասխանում իրականությանը։
Հայաստանի ՊՆ-ից հայտնում են, որ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈւ լիարժեք վերահսկողության ներքո։

Ереван опроверг сообщения Баку об обстреле азербайджанских позиций
«Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что в ночь с 3 на 4 июня подразделения ВС Армении из стрелкового оружия разного калибра открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным на восточном участке армяно-азербайджанской границы, не соответствует действительности», – говорится в сообщении Минобороны РА.
В ведомстве отметили, что ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем ВС Армении.
Министерство обороны Армении опровергает очередную дезинформацию Баку.