Ծաղկաձորում սպանվել է Կոտայքում հայտնի «Ծռի Վարդանը»
Երեկ՝ հուլիսի 10-ին, սպանություն է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ՝ ժամը 21։20-ի սահմաններում «Հրազդան» բժշկական կենտրոնից ահազանգ է ստացվել, որ հրազենային բազմաթիվ վնասվածքներով մահացած վիճակում իրենց մոտ է տեղափոխվել մի քաղաքացի։ Իրավապահները պարզել են, որ մահացածը Ծաղկաձոր քաղաքի բնակիչ՝ 48-ամյա Վարդան Առաքելյանն էր։
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են նաև, որ ժամը 20։50-ի սահմաններում Ծաղկաձոր քաղաքի Մայիսյան փողոցում անհայտ անձը հրազենից բազմաթիվ կրակոցներ է արձակել Հրազդան քաղաքի բնակիչ՝ 40-ամյա Ալիկ Վարդանյանի ՎԱԶ 2121 մակնիշի ավտոմեքենայի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով ուղևոր՝ Վ. Առաքելյանը հրազենային վնասվածքներից տեղում մահացել է։

Стрельба в Цахкадзоре: убит местный «авторитет»
В результате стрельбы в Цахкадзоре (Котайкский марз Армении) убит местный житель, 48-летний Вардан Аракелян (более известный как «Цри Вардан»), сообщает в понедельник сайт криминальной хроники «shamshyan.com».
По данным сайта, 10 июля в 21:20 из медцентра «Раздан» поступил сигнал о том, что к ним доставили тело мужчины с многочисленными огнестрельными ранениями.
Полиция выяснила, что примерно в 20:50 на улице Маисян в Цахкадзоре неизвестный открыл стрельбу по автомобилю ВАЗ-2121, принадлежащему 40-летнему жителю Раздана Алику Варданяну.