ՌԴ-ն աջակցում է Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը. Զախարովա
ՌԴ-ն անփոփոխ աջակցում է Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին։ Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել Է Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Ցանկանում եմ հիշեցնել, որ Ռուսաստանը անփոփոխ աջակցում է Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին: Այն գործարկվել է Մոսկվայում հունվարի 14-ին ՝ մեր անմիջական միջնորդությամբ։ Մենք պատրաստ ենք այսուհետ ևս բազմակողմ աջակցություն ցուցաբերել։ Ելնում ենք նրանից, որ դա բխում է տարածաշրջանի կայունության, տնտեսական բարգավաճման շահերից»,-նշել է Զախարովան:

РФ неизменно поддерживает процесс нормализации отношений между Арменией и Турцией – Захарова
РФ неизменно поддерживает процесс нормализации отношений между Арменией и Турцией. Об этом заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова на брифинге.
«Хочу напомнить, что Россия неизменно поддерживает процесс нормализации отношений между Арменией и Турцией. Запущен он был в Москве 14 января при непосредственном нашем посредничестве. Мы готовы и далее оказывать всяческое содействие. Исходим из того, что это отвечает интересам стабильности, экономического процветания региона», – отметила Захарова.