Իրանի դեմ ագրեսիայի ցանկացած գործողություն Իրանի զինված ուժերի «կոշտ պատասխանի» կարժանանա. Ռաիսի
Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին նախազգուշացրել է, որ Իսլամական Հանրապետության դեմ ագրեսիայի ցանկացած գործողություն կարժանանա Իրանի զինված ուժերի «կոշտ պատասխանին», ինչն ագրեսորներին կստիպի զղջալ իրենց արարքի համար, փոխանցում է Mehr-ը։
«Իրանի հզորության առջեւ ոչ մեկի մտքով անգամ չէր անցնի հարձակում սկսել երկրի տարածքի վրա։ Տարածաշրջանային պետությունները հպարտանում են Իրանի հզորությամբ եւ իրենց ապահով են զգում այդ հզորության շնորհիվ»,-ասել է Իրանի նախագահը։
Նա բարձր է գնահատել երկրի առաջընթացը պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում՝ հայտարարելով, որ հակառակորդը հետեւում է իրանցի զինվորականների տեղաշարժին ու պատրաստությանը, սակայն չի կարող որևէ թշնամական գործողություն ձեռնարկել՝ իրանցի զինվորականների հնարավորությունների, արդյունավետ մոբիլիզացման եւ կամքի ուժի պատճառով:

Любой акт агрессии против Ирана будет удостоен «жесткого ответа» со стороны иранских ВС – Раиси
Президент Ирана Эбрагим Раиси предупредил, что любой акт агрессии против Исламской Республики будет удостоен «жесткого ответа» со стороны иранских вооруженных сил, что заставит агрессоров сожалеть о своем поступке, передает «Mehr».
«Перед лицом могущества Ирана никому даже в голову не придет начать атаку на территорию страны. Региональные государства гордятся мощью Ирана и чувствуют себя в безопасности благодаря такой мощи», – сказал президент Ирана.
Он высоко оценил прогресс страны в области оборонной промышленности, заявив, что противник следит за передвижениями и готовностью иранских вооруженных сил, но не может предпринимать никаких враждебных действий из-за возможностей, эффективной мобилизации и силы воли иранских вооруженных сил.