Օպերատիվ իրադրությունը շփման գծում, չնայած պահպանվող որոշակի լարվածությանը, հարաբերականորեն կայուն է եղել
Օգոստոսի 10-ի լույս 11-ի գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ օպերատիվ իրադրությունը շփման գծում, չնայած պահպանվող որոշակի լարվածությանը, հարաբերականորեն կայուն է եղել։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունից:
Հրադադարի պահպանման ռեժիմի էական խախտումներ և միջադեպեր չեն արձանագրվել։ Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հետ միասին շարունակում են քայլեր ձեռնարկվել իրավիճակի հետագա կայունացման ուղղությամբ։

Оперативная обстановка, несмотря на сохраняющуюся напряженность, была относительно стабильной – Минобороны Арцаха
Оперативная обстановка на линии соприкосновения в ночь на 11 августа и по состоянию на 09:00 утра, несмотря на сохраняющуюся определенную напряженность, была относительно стабильной. Об этом сообщает министерство обороны Республики Арцах.
«Существенных нарушений режима прекращения огня и инцидентов не зафиксировано. Совместно с российским миротворческим контингентом предпринимаются шаги по дальнейшей стабилизации ситуации», – говорится в сообщении.