Բաքուն պնդում է, որ 44-օրյա պատերազմից հետո Երևանին 1713 հայ զինվորի դի է հանձնել
Այս մասին հայտնում է Ադրբեջանի Ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովը, փոխանցում է Sputnik Азербайджан-ը:
Բաքվում նաև հայտարարել են, որ Ադրբեջանը գերությունից ազատել է «159 հայի (118 զինծառայող, 41 քաղաքացիական անձ, այդ թվում ՝ 5 կին)»: Նրանցից վեցը (4 զինվորական, 2 քաղաքացիական անձ) ձերբակալվել են մինչեւ 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ը։
Բաքուն հայտարարել է 44-օրյա պատերազմից հետո Երեւանին 1713 հայ զինվորի դի հանձնելու մասին:

Баку утверждает, что после 44-дневной войны Еревану были переданы тела 1713 солдат
Об этом сообщает Госкомиссия Азербайджана по делам военнопленных, заложников и без вести пропавших граждан.
В Баку также заявили, что Азербайджан освободил из плена «159 человек армянского происхождения (118 военнослужащих, 41 гражданское лицо, в том числе 5 женщин). Шестеро из них (4 военных, 2 гражданских) были задержаны до 27 сентября 2020 года».
Баку заявил о передаче Еревану тел 1713 армянских военных после 44-дневной войны.