Պորտուգալացի լեգենդար ֆուտբոլիստ Լուիշ Ֆիգուն Երևանում է: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ֆուտբոլիստն օգոստոսի 27-ին տեսաուղերձ է հղել, որում հայտնել է Հայաստան ժամանելու մասին:
Ֆիգուն տեսաուղերձում ողջունել է հայերենով և նշել. «Ուրախ եմ տեղեկացնել բոլորիդ, որ ճամփորդում եմ Երևան՝ գեղեցիկ Հայաստանի մայրաքաղաք»:
Նա հավելել է, որ անհամբեր սպասում է Հայաստանում ֆանտաստիկ ժամանակ անցկացնելուն:
Լուիշ Ֆիգուն ժամանել է Հայաստան

Легендарный португальский футболист Луиш Фигу находится в Ереване. Как сообщает «Арменпресс», футболист 27 августа отправил видеообращение, в котором сообщил о своем прибытии в Армению.
В видеообращении Луиш Фигу поздоровался на армянском языке и заявил: «Рад сообщить всем вам, что я еду в Ереван, прекрасную столицу Армении».
Он добавил, что с нетерпением ждет возможности провести в Армении фантастическое время.
Луиш Фигу приехал в Армению