Samsung-ը կրճատել է սմարթֆոնների արտադրությունը
Samsung-ի մատակարարները տուժել են սմարթֆոնների արտադրության կորեական կորպորացիայի պլանների շտկման պատճառով, հայտնում է ETNews կորեական հրատարակությունը։
Լրագրողները մեջբերում են մի քանի ընկերությունների աղբյուրներին, որոնք Samsung-ին սմարթֆոնների բաղադրիչներ են մատակարարում։ Այսպես, մատակարարներից մեկը ստիպված է եղել կրճատել հիմնական պատվիրատուի համար մասերի արտադրությունը և նույնիսկ դադարեցնել է ձեռնարկության գործունեությունը 15 տարվա մեջ առաջին անգամ։ Մեկ այլ ընկերության ներկայացուցիչներ ասել են, որ COVID-19 համավարակի սկզբից առաջին անգամ իրենք ստիպված են եղել կրկնակի կրճատել Samsung-ի համար օպտիկական բաղադրիչների արտադրությունը։
Ինսայդերների կարծիքով՝ կորեական ՏՏ հսկայի գրեթե բոլոր մատակարարները, բացառությամբ տեսախցիկի մոդուլների մի քանի արտադրողների, տուժել են սմարթֆոնների թողարկման դանդաղման պատճառով։ Մասնագետները մանրամասնել են, որ այս իրավիճակը պայմանավորված է համաշխարհային շուկայում «դանդաղ պահանջարկով»։
Աղբյուրները հայտնում են, որ Samsung-ը շարունակում է կրճատել պատվերները տարվա երրորդ եռամսյակում։ «Սովորաբար այս ժամանակ ընկերության գործընկերներն ամենաբարձր ծանրաբեռնվածությունն են ունենում, բայց ոչ այս տարի»,-նշել են հեղինակները։ Միաժամանակ փորձագետները կարծում են, որ իրավիճակը 2022 թվականի վերջին պետք է դեպի լավը փոխվի։

«Samsung» снизила производство смартфонов
Поставщики «Samsung» пострадали из-за коррекции планов корейской корпорации относительно производства смартфонов, сообщает корейское издание «ETNews».
Журналисты ссылаются на источники в нескольких компаниях, которые поставляют «Samsung» компоненты для смартфонов. Так, одному поставщику пришлось снизить производство деталей для основного заказчика и даже приостановить работу предприятия впервые за 15 лет. Представители другой фирмы рассказали, что им пришлось впервые с начала пандемии COVID-19 вдвое сократить выпуск оптических комплектующих для «Samsung».
По словам инсайдеров, практически все поставщики корейского IT-гиганта, кроме нескольких производителей модулей для камер, пострадали из-за снижения темпов выпуска смартфонов. Специалисты уточнили, что данная ситуация вызвана «вялым спросом» на глобальном рынке.
В сообщениях источников говорится, что «Samsung» продолжает сокращать заказы в течение третьего квартала года. «Обычно в это время партнеры компании испытывают высочайшую нагрузку, но не в этом году», – отметили авторы. При этом специалисты полагают, что ситуация должна измениться в лучшую сторону в конце 2022 года.