Ադրբեջանի ագրեսիայի առնչությամբ ՀՀ կառավարությունն արդեն դիմել է ՌԴ-ին, ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդին և ՀԱՊԿ-ին
Հայաստանի տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի ագրեսիայի առնչությամբ Կառավարությունն արդեն դիմել է Ռուսաստանին, ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդին և Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանը:
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից:
Ավելի վաղ ՀՀ անվտանգության խորհրդի նիստում որոշում էր կայացվել ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ագրեսիայի առնչությամբ պաշտոնապես դիմել Ռուսաստանի Դաշնությանը՝ Բարեկամության, համագործակցության և փոխադարձ օգնության պայմանագրի դրույթները գործողության մեջ դնելու նպատակով, Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանը և ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդին:

В связи с азербайджанской агрессией Армения обратилась к РФ, Совбезу ООН и ОДКБ
Правительство Армении уже обратилось к РФ, Совбезу ООН и ОДКБ в связи с агрессией Азербайджана против территории республики, сообщает Общественное телевидение со ссылкой на кабмин.
Ранее Совет безопасности Армении на своем заседании принял решение официально обратиться к Российской Федерации в целях реализации положений Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи, а также в Организацию Договора о коллективной безопасности и в Совет Безопасности ООН.
По информации Минобороны Армении, ВС Азербайджана с полуночи 13 сентября с применением артиллерии и БПЛА обстреливают армянские позиции в направлении Гориса, Сотка и Джермука. Ведомство также сообщило, что с армянской стороны есть погибшие и раненые.