Երկամսյա դադարից հետո կրկին հետաձգեց «Սիլվայի գործով» լսումները (տեսանյութ)
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, երկամսյա դադարից հետո կրկին հետաձգեց «Սիլվայի գործով» լսումները։
«Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը վատառողջ լինելու պատճառով չի կարողացել ներկայանալ դատարան, ինչի մասին նախապես տեղեկացրել է դատարանին։
Հաշվի առնելով, որ դատարանը թույլատրել է Արմեն Գևորգյանին ԱԺ պատվիրակության կազմում մեկնել Հայաստանի Հանրապետությունից, սեպտեմբերի 21-28 ներառյալ, հաջորդ դատական նիստը դատավոր Դանիբեկյանը նշանակեց հոկտեմբերի 4-ին, ժամը 13։00-ին։

Заседание суда по «делу Сильвы» вновь перенесено (видео)
В качестве обвиняемых проходят второй президент Армении Роберт Кочарян и бывший вице-премьер, ныне депутат от оппозиционного блока «Армения» Армен Геворгян.
Напомним, что заседания по разным причинам не проводились уже около трех месяцев.
Заседание по «делу Сильвы» вновь перенесено. Следующее заседание назначено на 13:00 4 октября.
Как стало известно в начале заседания, адвокат Армена Геворгяна, Лусине Саакян, представила суду сообщение о проблемах со здоровьем и соответствующую медицинскую справку. Со своей стороны, судья Анна Данибекян сообщила, что Армену Геворгяну разрешено в составе делегации НС выехать за рубеж с 21 по 28 сентября включительно.
В резиденции Шенгавит ереванского суда общей юрисдикции проходит заседание по «делу Сильвы».