Տեղի կունենա ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի մամուլի ասուլիսը․ «Փաստ»
«Փաստ» թերթը գրում է․ «Վաղը՝ սեպտեմբերի 28-ին, ժամը 11:00-ին «Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոնի դահլիճներից մեկում տեղի կունենա ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի մամուլի ասուլիսը: Նշենք, որ «Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոնի շենքում է տեղակայված նաև երկրորդ նախագահի գրասենյակը։
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, ասուլիսը հավատարմագրումով է անցկացվելու, բայց, ինչպես նախկին ասուլիսների դեպքում, այս անգամ էլ քաղաքական իմաստով խտրականություններ չեն լինի, և կներառվի լրատվական դաշտի ամբողջ սպեկտրը՝ սկսյալ անկախ լրատվամիջոցներից մինչև ընդդիմադիր կամ պետական և իշխանական վերահսկողությամբ լրատվամիջոցներ, որոնք կհավատարմագրվեն։
Մեր ունեցած տեղեկություններով, երկրորդ նախագահի ասուլիսը նախորդ ասուլիսների պես ամբողջությամբ կհեռարձակվի ուղիղ եթերով։ Ի դեպ, նշենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի ասուլիսները վերջին շրջանում փաստացի միակն են, որ անցկացվում են ոչ թե Ֆեյսբուքի միջոցով կամ միայն «սվոյ» լրատվամիջոցների մասնակցությամբ, այլ, այսպես կոչված, «բոլորի համար» բաց ֆորմատով»։

Состоится пресс-конференция 2-го президента РА Роберта Кочаряна – «Паст»
Завтра, 28 сентября, в 11:00 в одном из залов бизнес-центра «Эребуни Плаза» состоится пресс-конференция второго президента Республики Армения Роберта Кочаряна. Об этом пишет газета «Паст».
По информации газеты «Паст», пресс-конференция пройдет с аккредитацией. Но, как и в случае с предыдущими пресс-конференциями, на этот раз не будет дискриминации в политическом плане, а будет включен весь спектр медиаполя, начиная от независимых средств массовой информации и заканчивая оппозиционными или подконтрольными государству и правительству СМИ, которые будут аккредитованы.
«По имеющейся у нас информации, пресс-конференция второго президента, как и предыдущие, будет полностью транслироваться в прямом эфире. Кстати, отметим, что пресс-конференции Роберта Кочаряна, фактически, единственные в последнее время, которые проводятся не в фейсбуке или с участием исключительно «своих» СМИ, а в так называемом «открытом для всех» формате», – пишет газета.