Ադրբեջանի ԶՈւ-ն ականանետերից և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ է բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ
Հոկտեմբերի 3-ին ժամը 21:30-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները, ականանետերի և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
«ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումների պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է: Հայկական կողմից կորուստներ չկան»,-հայտնում է գերատեսչությունը:

ВС Азербайджана обстреляли армянские позиции из минометов – Минобороны
3 октября около 21:30 подразделения ВС Азербайджана с применением минометов и крупнокалиберного стрелкового оружия открыли огонь в направлении армянских боевых позиций, расположенных на восточном участке армяно-азербайджанской границы. Об этом сообщает Министерство обороны Армении.
«Ответными действиями подразделений ВС Армении огонь противника был подавлен. С армянской стороны потерь нет», – говорится в сообщении.