Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի նախապատրաստումը երկար չի տևի. Ալիև
Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի նախապատրաստումը երկար չի տևի։ Նման հույս է հայտնել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը՝ ելույթ ունենալով Աղդամում կայացած համաժողովում, փոխանցում է Sputnik Азербайджан-ը։
«Մենք որոշակի լավատեսություն ունենք խաղաղ գործընթացի հարցում, քանի որ վերջերս կայացել է ԱԳ նախարարի հանդիպումը, նման կարգի առաջին հանդիպումը՝ խաղաղության պայմանագրի նախագծի նախապատրաստման օրակարգով»,-ընդգծել է նա:
Ալիևը նաև հայտարարել է, որ «Բաքվում գիտեն այն մարտավարության մասին, որը սովորաբար կիրառում է Երեւանը, երբ չի ցանկանում համաձայնության գալ, եւ կոչ է արել զերծ մնալ նման քաղաքականությունից»։
«Եթե դա Հայաստանի ընտրությունն է, ուրեմն նրանք ևս մեկ լուրջ սխալ են գործում»,-փաստացի սպառնացել է Ալիևը:

Процесс подготовки мирного договора с Арменией не займет много времени – Алиев
Процесс подготовки мирного договора с Арменией не займет много времени. Надежду на это выразил президент Азербайджана Ильхам Алиев, выступая на форуме в Агдаме.
«У нас есть определенный оптимизм в отношении мирного процесса, потому что недавно прошла встреча глава МИД, первая встреча такого рода с повесткой подготовки проекта мирного договора», – подчеркнул он.
При этом он отметил, что в Баку знают о тактике, которую обычно применяет Ереван, когда не хочет прийти к соглашению, и призвал воздержаться от такой политики.