Ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ Աստանայում կկայանա Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը
Հոկտեմբերի 12-14-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը աշխատանքային այցով կլինի Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում` մասնակցելու ԱՊՀ արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստին:
Այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը։
Նա նշել է, որ Ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ՝ հոկտեմբերի 14-ին Աստանայում նախատեսված է անցկացնել Հայաստանի, Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը:

Арарат Мирзоян встретится в Казахстане с Лавровым и Байрамовым
Глава МИД Армении 12 октября отбудет в Казахстан. Об этом заявил пресс-секретарь МИД РА Ваган Унанян.
Мирзоян 12-14 октября посетит с рабочим визитом Астану для участия в заседании Совета министров иностранных дел государств-участников СНГ.
Напомним, что предыдущее заседание Совета министров иностранных дел государств-участников СНГ состоялось в мае в Таджикистане, в рамках которого состоялась встреча Арарата Мирзояна с министром иностранных дел РФ Сергеем Лавровым, а также трехсторонняя встреча с главами МИД России и Азербайджана.