Գուցե՞ այս ելույթների համար են Զատուլինին անցանկալի անձ ճանաչել (տեսանյութ)
Քիչ առաջ հայտնի դարձավ, որ ՌԴ Պետդումայի պատգամավոր, Պետդումայի՝ ԱՊՀ գործերի, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինի մուտքը ՀՀ արգելվել է:
ՀՀ ԱԺ հղած նամակում նշվում է, որ նրա մուտքը համարվել է անցանկալի, իսկ հայտարարությունները վնաս են հասցնում ՌԴ-Հայաստան հարաբերություններին:
Ստորև ներկայացրնում ենք Կոնստանտին Զատուլինի հրապարակային ելույթներից հատվածներ, որտեղ նա առաջ է տանում հայկական շահերը, խոսում է ԼՂ հայկական լինելու, հայերի ցեղասպանության, Ադրբեջանի ագրեսիվ քաղաքականության մասին:

Возможно, за эти выступления Затулина признали «нежелательной» персоной? (видео)
Немногим ранее стало известно, что депутату Государственной Думы РФ, первому заместителю председателя комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константину Затулину запрещен въезд в Армению.
В письме, направленном в Национальное собрание РА, отмечается, что его приезд нежелателен, а его высказывания наносят ущерб отношениям между Россией и Арменией.
Ниже приводим выдержки из публичных выступлений Константина Затулина, где он продвигает армянские интересы, говорит о том, что Нагорный Карабах является армянским, о Геноциде армян и об агрессивной политике Азербайджана.