«Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը մասնակցել է խորհրդարանական քվեարկություններին
Ինչպես հայտի է, ԱԺ ընդդիմադիր խմբակցությունները՝ «Հայաստան» դաշինքն ու «Պատիվ ունեմ» դաշինքը որոշել էին բոյկոտել ԱԺ աշխատանքները, այսինքն՝ չմասնակցել ընթացիկ հարցերի քննարկմանը, չմասնակցել քվեարկություններին։
Այսօր «Պատիվ ունեմ» դաշինքը մասնակցել է խորհրդարանում տեղի ունեցած քվեարկություններին։ Սա նշանակում է դաշինքի կողմից մասնակի հրաժարում բոյկոտից։
Ըստ ամենայնի՝ «Պատիվ ունեմի» հիմնական մաս կազմող ՀՀԿ–ում մտավախություն ունեն, որ այս նստաշրջանից հետո ԱԺ մեծամասնությունը, հաշվի առնելով բացակայությունները, կարող է զրկել խմբակցության բացակայող պատգամավորներին մանդատից։

Фракция «Честь имею» приняла участие в парламентских голосованиях
Как известно, оппозиционные фракции НС «Армения» и «Честь имею» ранее решили бойкотировать работу парламента, не участвуя в обсуждении текущих вопросов и не принимая участия в голосованиях.
Сегодня же фракция «Честь имею» приняла участие в прошедших в парламенте голосованиях. Это означает ее частичный отказ от бойкота.
Судя по всему, в РПА, составляющей основную часть фракции «Честь имею», имеется обеспокоенность касательно того, что парламентское большинство, учитывая отсутствия на заседаниях НС, может лишить депутатов от фракции их мандатов.