Թեհրանում մեկնարկել են Փաշինյանի և Իրանի նախագահի բանակցությունները
Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին Թեհրանի Սաադաբադ պատմամշակութային համալիրում դիմավորել է Նիկոլ Փաշինյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է IRNA գործակալության հրապարակումից, դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո մեկնարկել են նրանց բանակցությունները:
Թեհրանում Փաշինյանն ու Իրանի նախագահը կքննարկեն տարածաշրջանին և երկկողմ հարաբերություններին վերաբերող հարցեր, կմասնակցեն երկկողմ համաձայնության վերաբերյալ համաձայնագրի ստորագրման արարողությանը և հանդես կգան համատեղ ասուլիսով:

В Тегеране начались переговоры Пашиняна и президента Ирана
Президент Исламской Республики Иран Ибрагим Раиси принял Никола Пашиняна в историческом культурном комплексе Саадабад в Тегеране.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение, распространенное иранским агентством IRNA, после церемонии официальной встречи начались их переговоры.
В Тегеране Пашинян и президент Ирана обсудят региональные вопросы и вопросы двусторонних отношений. Состоится церемонии подписания двустороннего соглашения, после руководители государств выступят с совместной пресс-конференцией.