Ամուսինները չեն սնանկացել և միլիոնատեր են դարձել սև կատվի շնորհիվ
Էսեքսցի ամուսինների կարծիքով՝ իրենք միլիոնատեր են դարձել փողոցից վերցված սև կատվի շնորհիվ, տեղեկացրել է Daily Mail-ը։
Հինգ տարի առաջ 71-ամյա Թոնի Փիրսը և նրա 63-ամյա կինը՝ Դեբը, հազիվ էին խուսափել սնանկացումից։ Այն ժամանակ Թոնին ստիպված էր թողնել աշխատանքը, և նրանք Դեբի հետ խրվել էին պարտքերի մեջ։ Ինչ-որ պահի ստեղծված իրավիճակից միակ ելքը թվում էր սիրելի տան վաճառքը։ Բայց շուտով նրանց կյանքում հայտնվում է մի թափառական կատու, որին նրանք տվել են Բիլի անունը։ Հենց այդ կատուն է, ինչպես կարծում են Փիրսերը, ամեն բան փոխել և հաջողություն բերել իրենց։
Չնայած ֆինանսական դժվարություններին՝ ամուսինները սկսել են կերակրել Բիլիին։ Փիրսերը նշել են, որ իրենք կատվի հետ ընդհանուր շատ բան են ունեցել՝ նրանք ցանկացած պահի կարող էին զրկվել բնակարանից և դառնալ նույնպիսի անօթևան, ինչպես կատուն։ Արդյունքում՝ զույգը որոշում է ապաստան տալ նրան և չի զղջում այդպես վարվելու համար։ Ընդամենը կես տարի հետո ընտանիքը միլիոն ֆունտ սթեռլինգ է շահում վիճակախաղով։
«Ոմանք կարծում են, թե սև կատուները դժբախտություն են բերում, բայց ես դրան համաձայն չեմ»,-ասել է Դեբը։ Շահումը զույգին թույլ է տվել պահպանել տունը, նորոգել այն և գնել անշարժ գույք Նորֆոլքում, որտեղ նրանք հաճախ հանգստանում էին։ Բացի այդ, Փիրսերը կազմակերպել են իրենց երազանքի հարսանիքը։
Այդ ժամանակվանից կատուն դարձել է նրանց ընտանիքի անդամը, և ամուսինները միջոցներ չեն խնայում նրան խնամելու համար։ Օրինակ, երբ կատվի մոտ դիաբետ են հայտնաբերել, նրանք վճարում ինսուլինի ներարկումները և Բիլիի համար հատուկ սնունդ են պատրաստում։ Նա հատկապե սշատ է սիրում հավի միս բանջարեղենով և տանել չի կարողանում ոլոռը։ Կատուն սիրում է բազմազանություն և չի ցանկանում նույն բանն ուտել մի քանի օր շարունակ։ «Մենք նրան օրը երկու անգամ ներարկում ենք և փորձում կատարել նրա բոլոր քմահաճույքները»,-ասել է Դեբը։ Բիլին նաև ճամփորդությունների բոլոր հարմարանքներն ունի, որոնցով իրեն հարմար է զգում։

Супруги избежали банкротства и стали миллионерами благодаря черному коту
Супруги из Эссекса, Великобритания, считают, что стали миллионерами благодаря взятому с улицы черному коту. Об этом сообщает «Daily Mail».
5 лет назад 71-летний Тони Пирс и его 63-летняя жена Деб едва избежали банкротства. Тогда Тони пришлось бросить работу, и они с Деб погрязли в долгах. В какой-то момент единственным выходом из сложившейся ситуации казалась продажа любимого дома. Однако вскоре в их жизни появился бродячий кот, которого они прозвали Билли. Именно он, как считают Пирсы, все изменил и принес им удачу.
Несмотря на финансовые трудности, супруги начала подкармливать Билли. По словам Пирсов, у них с котом было много общего: они могли в любой момент лишиться жилья и стать такими же бездомными, как он. В итоге пара решила его приютить и не пожалела об этом. Всего через полгода семья выиграла 1 миллион фунтов стерлингов в лотерею.
«Некоторые считают, что черные кошки приносят невезение, но я с этим не согласна!» – говорит Деб. Выигрыш позволил паре сохранить дом, отремонтировать его и купить недвижимость в Норфолке, где они часто отдыхали. Помимо этого, Пирсы устроили свадьбу мечты.
С тех пор кот стал членом их семьи и супруги не жалеют средств на уход за ним. Например, после того как у питомца диагностировали диабет, они оплачивают инъекции инсулина и готовят Билли специальную пищу. Он особенно любит курицу с овощами и терпеть не может горох. При этом кот любит разнообразие и не желает есть одно и то же несколько дней подряд.
«Мы ставим ему уколы дважды в день и стараемся исполнять все его капризы», – рассказала Деб. Также у Билли есть огромная удобная переноска для путешествий, в которой он чувствует себя комфортно.