Կարմիր Խաչի միջնորդությամբ Արցախից երեք հիվանդ է տեղափոխվել Հայաստան
Արցախից երեք հիվանդներ՝ ովքեր օրեր շարունակ գտնվում էին բժիշկների հսկողության տակ, այսօր Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ տարբեր մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ առողջապահության նախարարությունից:
Տեղափոխված հիվանդներից մեկը 2 ամսական «Դաունի համախտանիշ»-ով երեխա է, իսկ մյուս երկուսը՝ «Աջ ուսահոդի շրջանի կիստա՝ բարդացած ինֆեկցիայով» և «Սուր լեյկոզ» ախտորոշումներով, չափահաս բուժառուներ։

При посредничестве Красного Креста трое больных из Арцаха были переведены в Армению
Трое пациентов из Арцаха, которые несколько дней находились под наблюдением врачей, сегодня при посредничестве и сопровождении Международного комитета Красного Креста были переведены в различные специализированные медицинские центры РА. Об этом сообщает Министерство здравоохранения Республики Арцах.
Один из переведенных пациентов – ребенок 2-х месяцев с «синдромом Дауна», а двое других – взрослые пациенты с диагнозами «киста правого плечевого сустава, осложненная инфекцией» и «острый лейкоз».