Խնածախ գյուղի մոտակայքում ձնահյուսի հետևանքով «UAZ»-ը գլորվել է ձորը. կան զոհեր ու տուժածներ
Փետրվարի 19-ին, ժամը 19։46-ին Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Խնածախ գյուղի մոտ ձնահյուսի հետևանքով «UAZ» մակնիշի ավտոմեքենան գլորվել է ձորը. կան արգելափակված քաղաքացիներ:
Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ։
Փրկարարները ձորից դուրս են բերել երեք տուժած քաղաքացու (Զ. Ա., Գ. Մ. ծնված 2003 թ. և Զ. Զ. ծնված 2002 թ.), որոնք տեղափոխվել են Գորիս քաղաքի ԲԿ և մեկ քաղաքացու (Զ. Ե.) դի:
Բժշկական կենտրոնից տեղեկատվություն է ստացվել, որ իրենց մոտ գրանցվել է տուժածներից մեկի՝ Զ. Ա.-ի մահը:

Из-за схода лавины у села Хнацах военный «Уаз» скатился в овраг: есть погибшие и раненые
19 февраля около 19:40 из-за схода лавины у села Хнацах военный автомобиль «Уаз» скатился в овраг, в результате чего погибли военнослужащие-контрактники Зоранд Гранти Арзуманян и Зорак Самвели Ераносян.
Двое военнослужащих доставлены в гарнизонный госпиталь с различными травмами. Состояние раненых военнослужащих оценивается как удовлетворительное, опасности для жизни нет.
Экипаж машины, пытаясь помочь другим военнослужащим части в крайне сложных метеоусловиях, проявил самоотверженность для выполнения поставленной задачи.
К сожалению, в результате аварии вышеупомянутые военнослужащие погибли.
Министерство обороны Республики Армения разделяет тяжелую боль утраты и выражает поддержку членам семей, родным и однополчанам погибших в результате аварии военнослужащих