Բենզալցակայանից 23 դոլար թալանած չինացին 14 տարի թաքնվել է լեռնային քարանձավում
Չինաստանի բնակիչը, որը 23 դոլար է թալանել բենզալցակայանից, 14 տարի թաքնվել է լեռնային քարանձավում, գրում է Oddity Central-ը։ Այնտեղ նա թաքնվել է ոստիկաններից։
Լյու Մոուֆուն 30 տարեկան էր, երբ երկու հանցակիցնրի հետ թալանեց բենզալցակայանը։ Սակայն դրամարկղում գումարը շատ քիչ էր՝ ընդամենը 23 դոլար։ Դրանից հետո գողերը հեռացան, սակայն ոստիկանությունը շուտով հայտնաբերեց հանցակիցներին և կալանավորեց։ Տղամարդը, հասկանալով, որ կբռնեն նաև իրեն, փախուստի դիմեց։
Լյուն ամբողջ օրը թաքնվում էր անտառում, երբ ոստիկանությունը հարցաքննում էր իր ընտանիքին և խուզարկում տունը։ Ի վերջո Մոուֆուն բնակություն է հաստատել լեռնային քարանձավում։ Նա սկսել է որսով զբաղվել և հատապտուղներ հավաքել, երբեմն վերադառնալով գյուղ՝ կարտոֆիլ և միս վերցնելու և մի քանի րոպեով ծնողներին տեսնելու համար։
Լյուի ընտանիքը բազմիցս խնդրել է իրեն հանձնվել իշխանություններին, սակայն տղամարդը հրաժարվել է։ Միայն 2023 թվականին նա գիտակցել է, որ մենակյաց է դարձել և այլևս չի կարող այդպես ապրել։

Китаец, ограбивший заправку на $23, прятался в горной пещере 14 лет
Житель Китая, ограбивший заправку на $23, 14 лет прятался в горной пещере, пишет «Oddity Central». Там он скрывался от полицейских.
Лю Моуфу было около 30 лет, когда он вместе с двумя сообщниками ограбил заправку. Однако денег в кассе оказалось очень мало – всего $23. После этого воры разошлись, но вскоре полиция нашла подельников китайца и арестовала их. Мужчина, понимая, что власти поймают и его, решил пуститься в бега.
Лю целыми днями прятался в лесу, пока полиция допрашивала его семью и обыскивала дом. В конце концов Моуфу поселился в горной пещере. Он начал охотиться и собирать ягоды, иногда возвращаясь в деревню, чтобы взять картофель и мясо и на несколько минут увидеть своих родителей.
Семья Лю неоднократно просила его сдаться властям, но мужчина отказывался. Только в 2023 году он осознал, что стал отшельником и больше не может так жить. За 14 лет мужчина пропустил похороны отца и свадьбу сына и даже никогда не видел своего внука.
Моуфу сам привел полицейских в пещеру и добровольно сдался. Сейчас Лю находится под стражей, ему грозит до 10 лет лишения свободы.