Իսպանիայի ոստիկանությունը ուժ է կիրառել թուրք երկրպագուների նկատմամբ (տեսանյութ)
Միջադեպը տեղի է ունեցել«Սևիլյա» (Իսպանիա) –«Ֆեներբախչե» (Թուրքիա) խաղի ժամանակ։ ԶԼՄ–ները հայտնում են, որ իսպանացի ոստիկանները ուժ են կիրառել թուրք երկրպագուների նկատմամբ։
Մասնավորապես, համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, որում երևում է` ինչպես են ոստիկանները սկզբում լուռ հետևում տրիբունաներում տեղի ունեցող իրադարձություններին, այնուհետև ներքև են քաշում երկրպագուներից մեկին և սկսում մահակներով հարվածել։
Միևնույն ժամանակ, թուրքական ԶԼՄ–ները չեն հայտնում, թե ինչն է իսպանացի ուժայինների նման գործողությունների պատճառ դարձել։
Նշենք, որ «Սևիլյան» Եվրոպայի լիգայի 1/8 եզրափակչի շրջանակում հյուրընկալել էր թուրքական թիմին։
Խաղն ավարտվել է 2:0 հաշվով` հօգուտ«Սևիլյային», թեև ի սկզբանե Իսպանիայի թիմը էական առավելություն չուներ մրցակցի նկատմամբ։
Երկրորդ խաղակեսի սկզբին Խոան Խորդանը անդրադարձի օգնությամբ անմիջապես բացեց հաշիվը։ Խաղի վերջում Էրիկ Լամելը երկրորդ գոլը խփեց։

Испанская полиция применила силу против турецких фанатов (видео)
Инцидент произошел на матче «Севилья» (Испания) – «Фенербахче» (Турция). Как сообщают СМИ, испанская полиция применила силу в отношении турецких болельщиков.
В частности, в сети распространилось видео, на котором видно, как полицейские сначала молча наблюдают за происходящим на трибуне, затем стаскивают вниз одного из фанатов и начинать бить его дубинками.
Вместе с тем, турецкие СМИ не сообщают, что именно послужило поводом для подобных действий испанских силовиков.
Отметим, что «Севилья» принимала у себя «Фенербахче» в рамках 1/8 финала Лиги Европы.
Игра завершилась со счетом 2:0 в пользу «Севильи», хотя изначально у испанской команды не было существенного преимущества над соперником.
В начале второго тайма Хоан Хордан с ходу при помощи рикошета открыл счет. В конце матча Эрик Ламел забил второй гол.