ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարն այցելել է «Եռաբլուր»
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Թասմագամբետովն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել արցախյան պատերազմներում զոհված հերոսների հիշատակին։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, Իմանգալի Թասմագամբետովը ծաղկեպսակ է դրել արցախյան պատերազմներում զոհված հայորդիների հիշատակը հավերժացնող հուշարձանի մոտ։
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը Հայաստան է ժամանել մարտի 16-ին։ Նա եղել է Ջերմուկում, որտեղ մի շարք հանդիպումներ է ունեցել, ծանոթացել 2022 թվականի սեպտեմբերին Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի վրա Ադրբեջանի հարձակման հետևանքներին։

Генеральный секретарь ОДКБ посетил воинский пантеон «Ераблур»
Генеральный секретарь Организации Договора о коллективной безопасности Имангали Тасмагамбетов посетил военный пантеон «Ераблур» и почтил память героев, павших в Арцахских войнах.
Как передает корреспондент «Арменпресс», генерального секретаря ОДКБ сопровождал заместитель министра иностранных дел Армении Ваге Геворкян.
Имангали Тасмагамбетов возложил венок к мемориалу воинам, погибшим в Арцахских войнах.
Генсек ОДКБ прибыл в Армению 16 марта. Он был в Джермуке, где провел ряд встреч, ознакомился с последствиями нападения Азербайджана на суверенную территорию Армении в сентябре 2022 года.