Երևանում 3 ամսական աղջնակի մահվան փաստով՝ սպանություն հատկանիշներով նախաձեռնվել է վարույթ
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում սպանություն հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Այն նախաձեռնվել է մայիսի 28-ին «Մուրացան» բժշկական կենտրոնից ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Կենտրոնական բաժին ստացված ահազանգի փաստով։
Այդ օրը, ժամը 07։50-ի սահմաններում նշված բժշկական կենտրոնից հայտնել են, որ իրենց մոտ է տեղափոխվել երեխայի դի։
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ մահացածը Երևանի բնակիչ 3 ամսական աղջնակ է, ով հիվանդանոց է տեղափոխվել շտապօգնութան բժիշկների խմբի կողմից Այգեստան փողոցի տներից մեկից։
Երեխայի 23-ամյա մայրը ոստիկաններին և քննիչներին հայտնել է, որ իր աղջնակը առողջական խնդիրներ չի ունեցել։

По факту внезапной смерти трехмесячной девочки в Ереване возбуждено уголовное производство
По факту внезапной смерти трехмесячной девочки в следственном отделе по административным районам Кентрон и Нрок-Мараш следственного управления Следственного комитета Армении по городу Ереван возбуждено уголовное производство по признакам убийства.
Как сообщает «Shamshyan.com», около 07:50 часов 28 мая из медцентра «Мурацан» поступил сигнал о том, что к ним доставлено тело ребенка. Установлено, что это трехмесячная девочка, в больницу доставлена из дома по ереванской улице Айгестан.
23-летня мать малышки сообщила, что у ребенка не было проблем со здоровьем. Назначена судебно-медицинская экспертиза.