Իրանի արտգործնախարարը տարածաշրջանային թեմաներ է քննարկել Ադրբեջանի նախագահի հետ
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիյանը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ քննարկել է երկկողմ հարաբերությունները, հաղորդում են իրանական ԶԼՄ-ները:
Նշվում է, որ Աբդոլլահիանը Բաքու է այցելել Չմիավորման շարժման նախարարական հանդիպմանը մասնակցելու համար:
Կողմերը քննարկել են Թեհրանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների ամրապնդման հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանային թեմաներ:
Հուլիսի 5-ին Ալիևը հանդիպել է նաև Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանի հետ:

Глава МИД Ирана Хосейн Амир Абдоллахиан обсудил с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым двусторонние отношения, сообщают иранские СМИ.
Отмечается, что Абдоллахиан посетил Баку для участия в министерской встрече Движения неприсоединения.
Стороны рассмотрели вопросы «укрепления отношений между Тегераном и Баку», а также региональные темы.
Глава МИД Ирана обсудил с Алиевым двусторонние отношения