Հուլիսի 26-ին՝ ժամը 16:30-ի սահմաններում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում հրազենային մահացու վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող Մուրադ Սերյոժայի Գրիգորյանը: Այս մասին հայտնել է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
«Դեպքի հանգամանքներն ամբողջովին պարզելու նպատակով կատարվում է քննություն:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Զինծառայող է հրազենային մահացու վիրավորում ստացել

Армянский военнослужащий получил смертельное огнестрельное ранение
26 июля в районе 16:30 при невыясненных пока обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий воинской части N МО РА Григорян Мурад Сережевич, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Для выяснения всех обстоятельств случившегося проводится расследование.
Министерство обороны Республики Армения разделяет тяжелую горечь утраты и выражает слова соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам погибшего солдата.