Հայ սամբիստը հաղթելով Ադրբեջանի ներկայացուցչին՝ աշխարհի չեմպիոն է դարձել
Հայ սամբիստները 1 ոսկե և 1 արծաթե մեդալ են նվաճել սամբոյի պատանիների և երիտասարդների աշխարհի առաջնությունում։ Տեղեկությունը հայտնում է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան։
Ոսկե մեդալ է նվաճել պատանիների 71 կգ քաշային Մհեր Օհանյանը։ Նա եզրափակիչում 3։1 հաշվով հաղթել է Ադրբեջանի ներկայացուցչին, իսկ ավելի վաղ 8։0 հաշվով պարտության է մատնել ֆրանսիացի սամբիստին, 4։1 հաշվով` ռուսաստանցի մրցակցին, 8։0 հաշվով` ղազախստանցի մարզիկին։

Армянский самбист победил азербайджанца в финале и стал чемпионом мира
Спортсмен, представляющий Армению на юношеском чемпионате мира по самбо, Мгер Оганян победил азербайджанского спортсмена в финальном поединке по борьбе и стал чемпионом мира чемпион. Об этом сообщает Федерация самбо Армении.
Мгер Оганян выступил блестяще и завоевал золотую медаль в юношеской категории до 71 кг. Победа в финале со счетом 8:0 над французами, 4:1 над россиянином, 8:0 над казахом и 3:1 над азербайджанцем.