Ավելի քան 423,000 հազար մարդ լքել է Գազայի հատվածը
ՄԱԿ-ն ասում է, որ ավելի քան 423,000 մարդ արդեն լքել է Գազայի իրենց տները, նույնիսկ մինչ Իսրայելի ուրբաթ օրը Գազայի հատվածի հյուսիսային հատվածը տարհանելու հրահանգը, հաղորդում է AFP-ն:
Իսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) կեսգիշերին տեղեկացրել է ՄԱԿ-ին, որ Վադի Գազայից հյուսիս գտնվող պաղեստինցի ողջ բնակչությունը 24 ժամվա ընթացքում պետք է տեղափոխվի հարավային Գազա:
Զեկույցում նշվում է, որ Իսրայելի պաշտպանության բանակը կարող է պատրաստվել ցամաքային ներխուժման՝ մեկ շաբաթ ավիահարվածից հետո՝ ի պատասխան անցած շաբաթ օրը ՀԱՄԱՍ-ի զանգվածային հարձակման:

Более 423 000 тыс. человек покинули Газу еще до приказа Израиля об эвакуации – ООН
Организация Объединенных Наций заявляет, что более 423 000 человек уже покинули свои дома в Газе, еще до того, как в пятницу поступила директива Израиля об эвакуации северной части сектора Газа, передает AFP.
Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) уведомила Организацию Объединенных Наций в полночь о том, что все палестинское население к северу от Вади Газа должно переселиться в южную часть Газы в течение 24 часов.
В сообщении указывается, что ЦАХАЛ, возможно, готовится начать наземное вторжение после недели воздушных бомбардировок в ответ на массированное нападение ХАМАС в прошлую субботу.