Գազայում զոհված լրագրողների թիվը 31-ի է հասել
Իսրայելական բանակի հարվածների արդյունքում Գազայի հատվածում զոհված լրագրողների թիվը հասել է 31-ի, հայտնում է Պաղեստինի լրագրողների սինդիկատը (PJS):
PJS-ը հայտնել է, որ իսրայելական ավիահարվածներն ու հրթիռակոծությունները թիրախավորել են լրատվամիջոցների գրասենյակները, սարքավորումներն ու մեքենաները, ինչպես նաև առանձին լրագրողների և նրանց ընտանիքները:
PJS-ն Իսրայելի գործողությունները գնահատում է որպես «համակարգված և կանխամտածված քաղաքականություն, որն ուղղված է ճշմարտության ձայնը խլացնելուն և աշխարհին թույլ չտալու տեսնել Պաղեստինի ժողովրդի դեմ կատարված հանցագործությունները»:
PJS-ը կոչ է արել միջազգային հանրությանը և իրավապաշտպան կազմակերպություններին միջամտել և պաշտպանել լրագրողներին ու նրանց աշխատանքի իրավունքը:

Число погибших журналистов в секторе Газа достигло 31
Вследствие ударов израильской армии число погибших журналистов в секторе Газа дошло до 31, сообщает Синдиката палестинских журналистов (PJS).
В PJS заявили, что израильские авиаудары и обстрелы были направлены против офисов СМИ, оборудования и транспортных средств, а также отдельных журналистов и их семей.
PJS оценивают действия Израиля как «систематическую и целенаправленную политику, направленную на то, чтобы заглушить голос истины и не дать миру увидеть преступления, совершенные против палестинского народа».
PJS призвала международное сообщество и правозащитные организации вмешаться и защитить журналистов и их право на труд.