Հնդկաստանում մարդատար գնացքներ են բախվել. կա 19 զոհ և ավելի քան 100 վիրավոր (տեսանյութ)
Հնդկաստանի հարավ-արևելքում գտնվող Անդհրա Պրադեշ նահանգում մարդատար գնացքը դուրս է եկել ռելսերից։ Այս մասին հայտնում է ANI լրատվական գործակալությունը։
Զոհերի թիվը հասել է 19-ի, ավելի քան 100-ը վիրավորվել է, մինչդեռ ավելի վաղ հաղորդվում էր 10 զոհի և 25 վիրավորի մասին։
Հեռուստաալիքի աղբյուրները հայտնել են, որ աղետը «մարդկային սխալի հետևանք է»: Վարորդը ժամանակին չի տեսել լուսացույցի կանաչ նշանը և շարժման մեջ չի դրել գնացքը, ինչից հետո նրան հետևող մեկ այլ արագընթաց գնացք մխրճվել է նրա մեջ։ Հարվածի հետևանքով երեք վագոն դուրս է եկել ռելսերից։

На юге Индии столкнулись 2 поезда: есть десятки погибших и раненых (видео)
Пассажирский поезд сошел с рельсов в штате Андхра-Прадеш на юго-востоке Индии. Об этом сообщило информационное агентство ANI.
Число погибших возросло до 13 человек, ранения получили более 50. Ранее сообщалось о 10 погибших и 25 пострадавших.
Источники телеканала в железнодорожной отрасли сообщили, что катастрофа произошла «из-за человеческой ошибки». Машинист не увидел вовремя зеленый сигнал светофора и не привел в движение состав, после чего в него врезался следовавший за ним другой скорый поезд. При ударе 3 вагона сошли с рельсов.